הנהג עבר התקף לב לאחר שבלם רגע לפני פגיעה בהולכת רגל

נהג האוטובוס עבר התקף לב לאחר שבלם רגע לפני פגיעה בהולכת רגל– ב"ל 37101-01-13 (אזורי לעבודה חיפה)

נהג אוטובוס שנסע לכיוון חיפה בלם בעוצמה רבה בכדי למנוע פגיעה בהולכת רגל שהתפרצה באופן פתאומי למעבר החצייה. המצב גרם לנהג להתרגשות גדולה ולסערת רגשות עד כדי קוצר נשימה. לאחר מספר דקות חש הנהג בכאבים בחזה שהלכו והחריפו. עם הגיעו לתחנה המרכזית הוא הוריד את הנוסעים ופנה לניידות תרומות דם שהייתה בסמוך. מיד הוזמנה ניידת טיפול נמרץ והנהג הובהל לבית החולים שם נקבע כי לקה באוטם חריף בקיר התחתון של שריר הלב.

הנהג פנה למוסד לביטוח לאומי על מנת שיכיר באירוע כתאונת עבודה. לטענת הנהג, האירוע שעבר היה אירוע חריג בעבודתו שגרם להתקף הלב. המוסד לביטוח לאומי דחה את התביעה בטענה שהכאבים בחזה החלו באותו היום עוד לפני האירוע וכי אין קשר בין האירוע של הבלימה הפתאומית ובין האירוע הלבבי שעבר.

בית הדין לעבודה שדן במקרה מינה מומחה רפואי מטעמו לבדיקת המקרה וזאת לאחר שבין הצדדים היו הסכמות לגבי עובדות המקרה. המומחה קבע, כי יש קשר ישיר בין הבהלה וסערת הרגשות שאחזה בנהג בעת האירוע ובין התקף הלב שעבר. למרות זאת, הביטוח הלאומי התעקש על דחיית התביעה ובית הדין נדרש להכריע במחלוקת.

בית הדין קבע, כי יש להכיר באירוע הלבבי כתאונת עבודה תוך שהוא מסתמך על חוות הדעת הרפואית. בית הדין קובע, כי לפני האירוע המלחיץ לא חווה הנהג מתסמינים קרדיאליים ובכל מקרה אף אם היו כאלו הרי שאלמלא האירוע המלחיץ הם היו עוברים ללא התקף לב. בית הדין מסתמך על חוות דעת המומחה שמצא, כי השיא של הכאבים היה כשעה לפני הצינתור שעבר הנהג בבית החולים, כך שהממצא הרפואי מתיישב עם כך שלפני האירוע החריג לא חווה אירועים של לחץ בחזה שאינם קשורים במקרה. עוד מסתמך בית הדין על סמיכות הזמנים שבין האירוע החריג ובין כאבי החזה.

בסופו של יום אם כן מתקבלת תביעתו של הנהג והמקרה הוכר כאירוע "תאונת עבודה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה