עבר ניתוח בקע מפשעתי ותבע את בית החולים בגין ניוון של האשך

עבר ניתוח בקע מפשעתי ותבע את בית החולים ברשלנות על פגיעה באשך – תיק מס' 1369-11-08 (שלום- נצרת).

פלוני עבר ניתוח בקע מפשעתי בבית החולים הלל יפה. פלוני טען, כי במהלך הניתוח נפגעו כלי הדם שבאשך וכתוצאה מכך הוא סובל מהתנוונות של האשך ומפגיעה בתפקוד המיני. עוד טען, כי הפגיעה גרמה לו להפסדים ניכרים לרבות פגיעה גם בתחום הנפשי. פלוני טען, כי הפגיעה נגרמה בשל רשלנות של הצוות המטפל בעת ביצוע הניתוח.

בית החולים טען, כי הצוות הרפואי שטיפל בפלוני עשה עבודתו נאמנה וכי, בניתוח מסוג זה ישנם סיכונים שהינם בהסתברות גבוהה יותר ושאינם נובעים מרשלנות של הצוות הרפואי. בית החולים טען, כי ניוון של אשך כפי שאירע במקרה של פלוני הינו סיכון מסוג זה שלא ניתן למנוע לחלוטין.

בשל המחלוקת שהתגלעה בין הצדדים מינה בית המשפט מומחה רפואי מטעמו. המומחה ציין בחוות הדעת, "כי נמק ואטרופיה של האשך הוא סיבוך מוכר וידוע של ניתוח לתיקון בקע מפשעתי ואינו משקף רשלנות או פרקטיקה רפואית לא סבירה. עוד ציין, כי לא ניתן למנוע לחלוטין את התפתחות הסיבוך וכי השכיחות של הסיבוך הינה 0.5%-1%. עוד ציין המומחה, כי לא זיהה בכל התהליך הניתוחי שעבר התובע פגם רפואי הרומז על רשלנות רפואית או פרקטיקה רפואית לא סבירה".

בית המשפט שמע את המומחים ואת עדויות הצדדים ודחה את התביעה בין היתר בהתבסס על חוות הדעת של המומחה מטעמו. בית המשפט מציין, כי לא התרשם מעדותו של פלוני לפיה לא סבל מכאבים משמעותיים לפני הניתוח. בית המשפט קובע, כי מדובר בעדות שנועדה ליצור את הרושם כאילו פלוני לא היה מבצע את הניתוח אלמלא נאמר לו על ידי הרופאים, כי הוא חייב לעשות כן. בית המשפט קובע, כי פלוני אכן סבל מכאבים שהצריכו ביצוע ניתוח וכי הנתונים שעמדו בפני הרופאים לפני ביצוע הניתוח הצביעו על החלטה נכונה לפיה יש לבצע ניתוח.

בית המשפט מוסיף, כי לפני הניתוח קיבל פלוני הסבר לגבי הסיכונים הכרוכים בניתוח לרבות הפגיעה באשך וכי הוא חתם על טופס הסכמה לניתוח בו מפורטים הסיכונים השונים לרבות הסיכון של פגיעה באשך. בכך דוחה בית המשפט את טענותיו של פלוני לפיהן בוצע בו ניתוח מבלי שהוסבר לו כלל בפני מה הוא עומד ולאלו סיכונים הוא חשוף.

בית המשפט קובע, כי גם ידע לגבי השיטות להפחתת הסיכון לסיבוך במהלך ניתוח בקע לא מונע לחלוטין התפתחות של סיבוך וכי אין בעובדה שהסיבוך התרחש בכדי להעיד שהייתה רשלנות ו/או חוסר מקצועיות בביצוע הניתוח ובנסיבות אלו דוחה את התביעה ומחייב את התובעים בהוצאות המשפט.

UA-57789653-1

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה