החולה עבר ניתוח בעמוד השדרה בחוליות הלא נכונות

החולה עבר ניתוח בעמוד השדרה בחוליות הלא נכונות – ת"א 50271-07-10 (שלום ירושלים)

פלוני סבל מכאבי גב וצוואר ובשל כך פנה לרופא אשר המליץ לו על ביצוע ניתוח בעמוד השדרה בכדי להסיר את הלחץ שנמצא בבדיקה בין חוליות C3-C4 בצוואר. לטענת פלוני הניתוח בוצע באופן רשלני ובחוליות לא נכונות תוך התקנת תבנית מתכת וברגים בעמוד השדרה באופן שהצריך ניתוח נוסף בארצות הברית. לאור זאת הגיש פלוני תביעת רשלנות כנגד בית החולים והרופא המטפל.

בית המשפט מינה מומחה רפואי מטעמו לבחינת המקרה. התברר, כי אכן מצבו הרפואי של פלוני הצדיק ביצוע של ניתוח. המומחה קבע, כי פלוני סבל מפרפרפזיס ספסטית בשל בלט דיסק בגובה C3-C4 עם לחץ על חוט השדרה. הניתוח לא נועד להחזיר את המצב לקדמותו אלא בכדי למנוע החמרה במצב הרפואי. עם זאת, עלה כי המנתח ביצע את הניתוח בגובה הלא נכון ובמקום להרחיק את הדיסק והלחץ בגובה C3-C4 הוא בוצע בגובה נמוך יותר תוך החדרת כלוב מתכת שלא במקום וקיבוע עמוד השדרה. לאור זאת נדרש פלוני לניתוח מתקן ובסופו של יום נותר עם נכות נוספת לדעת מומחה בית המשפט בשיעור של 20%. לאור קביעותיו הברורות של המומחה קובע בית המשפט, כי בית החולים והמנתח התרשלו בהליך הרפואי.

בית המשפט עובר לבחון את שאלת הנזק כאשר לאור העובדה כי בעת הניתוח היה פלוני כבן 67 שנים ולא הציג ראיות על הכנסות בתקופה שקדמה לניתוח הרי שלא נגרמו לו הפסדי הכנסה. בית המשפט קובע, כי בגין כאב וסבל זכאי פלוני לפיצוי של 100,000 ₪ וכן לתוספת של עזרת הזולת והוצאות רפואיות ובסך הכל סך של 155,000 ₪.

גלילה למעלה