אירוע חריג בעבודה הוביל להחמרה במצב הנפשי של העובד

אירוע חריג בעבודה הוביל להחמרה במצב הנפשי של העובד – ב"ל 45264-10-11 (אזורי לעבודה חיפה)

פלוני שימש כבעלים ומנהל בחברה העוסקת בבניית גשרים. באחד הימים בזמן העבודה נשמע פיצוץ חזק וצעקות שיש פריצה בגשר וצריך להפסיק את היציקה. פלוני שהיה מנהל העבודה באתר מיהר לרדת לחלקו התחתון של הגשר מתוך חשש לעובדים שהיו במקום. התברר, כי איש לא נפגע אבל נגרם נזק כבד לגשר. לאחר מכן חש פלוני ברע והתקשר לאחיו, שותפו לעסק, שיגיע למקום. כשהאח הגיע הוא מצא את פלוני באפיסת כוחות כאשר ראשו בין שתי ידיו והוא אינו יכול לתפקד.

לטענת פלוני מאז האירוע פוקדות אותו מחשבות על המקרה והוא סובל מחרדות, ירידה במצב הרוח, עצבנות, חוסר סבלנות וכדומה. פלוני ביקש להכיר במצבו הנפשי כ"תאונת עבודה" על ידי המוסד לביטוח לאומי. מכיוון שתביעתו נדחתה על ידי המוסד לביטוח לאומי, הוגשה על ידו תביעה לבית הדין האזורי לעבודה.

בית הדין הורה על מינוי של מומחים רפואיים בתחום הנפשי לבחינת תיקו הרפואי של פלוני בהתבסס על פרטי האירוע כפי שתוארו לעיל. המומחים היו חלוקים בדעתם כאשר המומחית הראשונה נטתה שלא להכיר בקשר שבין מצבו של פלוני ובין האירוע. חרף זאת, מינה בית הדין מומחה נוסף אשר קבע, כי פלוני טופל במישור הנפשי גם לפני האירוע אבל על פניו האירוע גרם להחמרה במצבו הרפואי במישור הנפשי.

בית הדין נדרש להכריע במחלוקת והעדיף להכיר באירוע כ"תאונת עבודה". בית הדין מציין, כי ניתן ללמוד על שינוי תפקודי משמעותי שחל אצל פלוני בעקבות האירוע כאשר מהעדויות עולה, כי לפני המקרה פלוני "עבד כמו שור". בית הדין קובע, כי המומחה קובע באופן פוזיטיבי כי לדעתו קיים קשר של החמרה במצב הרפואי בעקבות האירוע החריג.

לאור זאת מכיר בית הדין באירוע החריג כ"תאונת עבודה" שגרמה להחמרה במצבו הנפשי של פלוני.

גלילה למעלה